7 рекомендованих ресурсів для підготовки до ЗНО з української мови та літератури

Підготовка кожного учня до ЗНО індивідуальна: хтось готується самостійно, інші займаються з репетиторами або на курсах, комусь допомагають друзі чи рідні.

Та в будь-якому разі ми послуговуємося різноманітними довідниками, посібниками, збірниками завдань тощо. Тож до Вашої уваги добірка ресурсів для підготовки до ЗНО з української мови та літератури. 

1. https://zno.osvita.ua/ukrainian/

Як найкраще перевірити свій рівень підготовки з предмету? Пройти тест ЗНО минулого року! На сайті містяться завдання ЗНО усіх років у форматі онлайн. У кінці ви отримаєте кількість правильних відповідей, показ правильного варіанту при помилці та, звісно, орієнтовний бал.

 Однак, тут потрібно зважати на те, що підсумковий бал не враховує оцінки за власне висловлювання, а також що програма ЗНО містить матеріал 11 класу та варіюється у різних роках складання.

2. О. М. Авраменко. Українська мова та література (у 2х частинах)

І Частина − довідник, складений за тематичним принципом. Містить правила, пояснення основних мовних понять і проблемних питань, а також основні відомості програмних творів української літератури Після кожної теми є тести на перевірку знань - надзвичайно корисна річ.

ІІ Частина− збірник завдань, де розміщено 12 варіантів тестів у форматі зошита ЗНО. Вони допомагають попрактикувати свої навички та визначити проблемні теми. Від онлайн версій минулих ЗНО відрізняє відповідність чинній програмі, варіативність та зручність: можна записувати коментарі, підказки, власні висловлювання тощо безпосередньо в зошиті.

Хоча ці видання позиціонуються як дві частини одного цілого, вони можуть використовуватись кожне самостійно, однак  поєднання, безперечно, дає кращий результат.

3. Хрестоматія для підготовки до зовнішнього незалежного оцінювання

Перевага хрестоматії в тому, що стисло, з коментарями вміщено усі програмні твори української літератури чинної програми. Таким чином можна не шукати кожен твір й ефективно розподіляти свій час.

4. “Як ми говоримо” Борис Антоненко-Давидович

Тут ви знайдете найпоширеніші помилкові лексичні вживання слів або їх відмінків, роду тощо. ЗНО обов'язково містить завдання такого характеру, однак книгу можна використовувати не тільки абітурієнтам, а й усім хто прагне говорити красиво українською літературною мовою

5. http://sum.in.ua

Онлайн-версія одинадцятитомного «Словника української мови». Саме на його основі укладають чи не всі сучасні українські тлумачні словники. Окрім безпосереднього пояснення значення, містить приклади та короткі відомості про особливості слова, наприклад приналежність до частини мови чи лексичної групи (діалекти, історизми тощо) й таке інше

6. http://goroh.in.ua

Винятковою особливістю цього словникового онлайн сервісу є фонетичний словник. Нарешті наголоси та звуки потрібного Вам слова можна перевірити швидко і доступно.

7. Додаток для мобільного телефону «MOVA»

І для любителів «позависати у смартфоні» знайдеться корисний ресурс. Програма допомагає вивчити українську мову легко і весело. Картинки з яскравими асоціаціями і дотепний Лепетун повідають вам про важливі правила, наголоси, фразеологізми та інше, а розділ тестів закріпить отримані знання.